Xiaomi 4K Drone w sprzedaży od 3 marca


Xiaomi 4K Drone

Minęło 9 miesięcy od oficjalnego ogłoszenia, że powstanie dron od Xiaomi. Po tym czasie w końcu poznaliśmy datę jego dostępności w sklepach. Xiaomi 4K Drone będzie do kupienia od 3 marca w cenie około 460$ (ok. 1870 zł w Chinach). Jeśli będziemy chcieć dodatkowy akumulator, to można go również dokupić za cenę około 80$ (320 zł).

Xiaomi, jak to Xiaomi, robi sprzęt wysokiej jakości. Tak jest również z tym dronem, ponieważ ma on być jednym z najlepszych. Bateria o pojemności 5100mAh pozwala nagrywać filmy w czasie lotu przez 26 minut z rozdzielczością 4K oraz w 360 stopniach. Dron z zewnątrz wygląda całkiem przyzwoicie (Wam też przypomina ważkę?). Jest to quadrocopter (ma 4 śmigła), które odpowiadają za lot urządzenia. Kamera jest przymocowana do ruchomej podstawki, dzięki temu mamy możliwość nagrywania w 360 stopniach. Zaletą (bądź miłym dodatkiem) jest umieszczenie oświetlenia na dronie. Dzięki zielonemu i czerwonemu światłu, urządzenie jest widoczne dla innych.

Xiaomi 4K Drone posiada cztery tryby lotu

Jako urozmaicenie, Xiaomi postanowiło dodać do niego kilka trybów lotu. Może on lecieć automatycznie do celu, który mu ustawimy, możemy zaplanować mu trasę którą ma lecieć, ustawić punkt, którego ma się trzymać, czyli latać w jego okolicy. Jest jeszcze jeden przycisk, którym ustawiamy go do automatycznego startu, unoszenia się w powietrzu, powrotu do domu lub wylądowania.

Jeśli mamy smartfona (a kto nie ma?), to możemy go użyć jako monitora. Urządzenie ma swój panel sterowania i jeśli połączymy go z telefonem, to zostanie on wykorzystany do odtwarzania przekazu z drona na żywo w telefonie. Tak jak na zdjęciu poniżej i tak jak to działa w innych dronach.

Xiaomi 4K Drone

Xiaomi 4K Drone będziemy mogli kupić już 3 marca w oficjalnych sklepach Xiaomi – Xiaomi Mall, Mi Home, Lynx, JD oraz Suning. Niedługo potem zapewne pojawi się także w sklepach oferujących sprzedaż międzynarodową.

Ktoś z was jest miłośnikiem dronów? Co sądzicie o takim sprzęcie?

 

Jeśli widzisz błąd w tekście lub jakąś literówkę, daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz lub zdanie i przyciskając Ctrl+ Enter.

Źródło:

gizchina.com

Poprzedni Poznajemy specyfikację Elephone Play X
Następny Huawei Watch 2 z Android Wear 2 w kilku kolorach