Xiaomi Redmi Note 5 z certyfikacją US FCC?


xiaomi redmi note 5 2

Niedawno pojawiły się pierwsze zdjęcia i informacje na temat Xiaomi Redmi Note 4X. Dziś ukazała się certyfikacja US FCC, amerykańskiej agencji regulującej zasady komunikacji radiowej, dla nowego telefonu chińskiej marki. Czy już niedługo zobaczymy Redmi Note 5? Znamy też pełną specyfikację urządzenia!

Xiaomi Redmi Note 5 czy 4X

O Redmi Note 4X wiemy jedynie, że ma otrzymać Qualcomm Snapdragona 653. Tutaj jak widzimy na załączonym zrzucie ekranu ma pojawić się Snapdragon 652 więc możliwe, że to zupełnie inne telefony. Telefon ma posiadać 5,5 calowy ekran o rozdzielczości FHD. W porównaniu do poprzednika została zwiększona ilość pamięci RAM do 4GB. Na pliki użytkownika przeznaczone będzie 32GB lub 64GB w zależności od wersji. Z tyłu znajdzie się 16MP kamera i czytnik linii papilarnych. Z przodu znajdziemy 8MP matrycę. Bateria ma mieć pojemność 4000mAh i wspierać szybkie ładowanie.

xiaomi redmi note 5 3

Teorie na temat tego smartfonu Xiaomi są dwie. Jedna mówi o tym, że to zupełnie nowy Redmi Note 5. Jednak biorąc pod uwagę informację o wersji 4X logiczniejsza wydaje się druga teoria. Mówi ona o tym, że przedstawiony telefon to po prostu Xiaomi Redmi 4 stworzony specjalnie na rynek USA. Firma ma zamiar w tym roku podbić rynek amerykański, więc jest to jak najbardziej możliwe. Smartfon ma wspierać 4G LTE band 4 czyli najczęściej używaną częstotliwość w stanach. Niestety nie znamy ceny urządzenia i nie wiemy czy trafi na inne rynki niż te w USA.xiaomi redmi note 5

 

Źródło:

xiaomitoday

Poprzedni MITU - maskotka Xiaomi także jako inteligentny asystent Kuri
Następny X9 BLE Plus – inteligentna opaska na nadgarstek