LeEco chce konkurować z GoPro i Yi. Prezentuje więc kamerkę sportową LIVEMAN C1 4K


liveman c1 4k

LeEco znane jest aktualnie tylko z produkcji smartfonów oraz prac nad samochodem elektrycznym. Dziś do portfolio firmy dołączył produkt z nowej kategorii – kamera sportowa LIVEMAN C1 4K. Firma najwidoczniej zaczyna szukać nowych obszarów rynku do rozwoju.

LIVEMAN C1 4K

Najważniejszą funkcją nowej kamery jest nagrywanie filmów w 4K @ 30kl/s. Jak do tej pory tylko Yi 4K oraz Yi 4K+ pozwalają na taką rozdzielczość nagrywanego materiału. Oczywiście biorąc pod uwagę chińskich producentów. Urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane w Chinach i jest naprawdę lekkie – jego waga wynosi tylko 67g.

liveman c1 4k

Nowa kamera LeEco wyposażona jest w szerokookątny (140 stopni) obiektyw 16MP oraz 1.8-calowy, dotykowy wyświetlacz, który znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Producent ponadto zaopatrzył urządzenie w akcelerometr, by pozwolić użytkownikowi na uruchomienie automatycznego nagrywania w czasie ruchu. Ponadto kamerka posiada z przodu czerwony przycisk rozpoczynający nagrywanie, wbudowaną łączność Wi-Fi, przyciski funkcyjne na boku urządzenia, slot na kartę micro SD i Micro HDMI.

Sprzedaż urządzenia w Chinach rozpocznie się jeszcze przed Chińskim Nowym Rokiem. A już niedługo później kamera LIVEMAN C1 4K powinna trafić na rynek międzynarodowy. Niestety producent nie podzielił się informacją na temat ceny urządzenia, ale zakładam, że poinformuje nas o niej już niedługo.

Źródło:

gizchina.com