MITU – maskotka Xiaomi także jako inteligentny asystent Kuri


kuri

Nawet jeśli nie jest się fanem Xiaomi, to bardzo prawdopodobne, że ta maskotka jest znana. Królik Mi pojawił się teraz także w formie inteligentnego głośnika o nazwie Kuri.

Głośnik Kuri pokazany na targach CES

Podczas niedawno zakończonych targów CES chiński producent zaprezentował inteligentnego asystenta Kuri, który wyglądem przypomina popularną maskotę MITU.

kuri

Głośnik przygotowano specjalnie z myślą o dzieciach. Potrafi on opowiadać historie i pomaga dzieciom rozwijać ich mowę oraz interakcje społeczne. Przedstawiciele Xiaomi zapowiedzieli, że posiada on wbudowaną bazę 10 000 książek. Co więcej można go używać do wysyłania i odczytywania wiadomości z aplikaji WeChat i mieć dostęp do asystenta głosowego Xiaomi.

Podczas gdy mówimy do Kuri'ego, jego uszy zaczynają się świecić, a dzięki stałej mimice jego „twarzy”, jest bardzo dobrze przyjmowany przez najmłodszych. Co więcej urządzenie uczy się lepiej rozpoznawać mowę, gdy często wchodzimy z nim w interakcję.

Kuri ma około 50 cm wysokości i jest pokryty specjalną powłoką, która jest odporna na ścieranie oraz wytrzymała na rzucanie (ale nie do przesady). Zasila go bateria o pojemności 1800 mAh, która powinna wystarczyć na okoł 7h ciągłej pracy urządzenia.

Gadżet wyceniony został na 199 yuanów (około 120 zł, bez podatku) i będzie dostępny wyłącznie na rynku chińskim, podobnie jak pozostałe urządzenia zaprezentowane na targach CES 2017.

Chcielibyście mieć takiego króliczka jako inteligentny głośnik do interakcji z Waszym dzieckiem?

Źródło:

gizmochina.com