Lenovo Miix 720 to tablet 2 w 1 z rysikiem i konkurent Surface’a Pro?


lenovo miix 720

Lenovo zaprezentowało niedawno nową wersję tabletu 2 w 1 Lenovo Miix 720. Urządzenie swoją specyfikacją przebija Surface Pro od Microsoftu oraz wszystkie poprzednie wersje Miix od Lenovo.

Lenovo Miix 720 konkurencją dla Surface Pro

Nowy komputer chińskiego producenta jest urządzeniem 2 w 1, które pracuje pod kontrolą preinstalowanego systemu Windows 10. Sprzęt zaprojektowano tak, by w łatwy sposób przekształcić go z tabletu w laptopa i odwrotnie, wyłącznie przez odczepienie poszczególnych elementów. Do urządzenia dostępny jest także rysik Lenovo Active Pen 2, który trzeba dokupić oddzielnie (chyba, że jakiś sprzedawca zaoferuje go w zestawie).

lenovo miix 720

Specyfikacja Lenovo Miix 720

Tablet posiada 12-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ (2880 x 1920 px). Producent zapewnia, że wyświetlacz jest ultra ostry i oferuje idealne odwzorowanie kolorów. Samo urządzenie waży około 1 kg i ma 14.6 mm grubości, co czyni je bardzo mobilnym.

lenovo miix 720

Jego sercem jest procesor 7. generacji, Intel Core i7 „Kabu Lake”, współpracujący z kartą graficzną Intel HD 620. Za płynną pracę tabletu odpowiada 16 GB pamięci RAM, a do dyspozycji użytkownika producent przygotował do 1TB pamięci wewnętrznej. Co więcej posiada ono funkcję rozpoznawania twarzy, dużą baterię, która pozwoli na korzystanie z niego do ośmiu godzin. Dodatkowo Lenovo Miix 720 posiada port USB, Thunderbolt 3, kamerę i podstawkę z klawiaturą, którą można odchylić o 150 stopni.

lenovo miix 720

Rysik Active Pen 2, który współpracuje z tabletem promowany jest jako ultra czułe urządzenie z 4096 poziomami nacisku. Warto wspomnieć także, że dołączona do urządzenia klawiatura jest podświetlana, dzięki czemu nie będzie problemu z pracy na urządzeniu w nocy.

lenovo miix 720

Lenovo Miix 720 wyceniany jest na $999.99 (około 4150 zł) za wersję najbardziej podstawową i będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia bieżącego roku. Rysik Active Pen 2 jest sprzedawany oddzielnie i kosztuje tylko $59.99 (około 250 zł) i będzie dostępny już od lutego 2017.

Jak widać, producenci najwidoczniej widzą potencjał w tworzeniu mocnych urządzeń 2 w 1. Ciekawe jest tylko czy nowe urządzenie Lenovo pozwoli zdetronizować tablet Microsoftu w tej kategorii produktowej.

Poprzedni Zgarnij Vernee Mars za sugestie na temat tego modelu
Następny Wyciekła cena Xiaomi Mi6 - tanio nie będzie