Mocarny telefon od Meizu nadchodzi? Tak mówią plotki


meizu mx6

Meizu w tym roku wypuściło już ponad 10 telefonów i dziś pojawiła się specyfikacja kolejnego. Dodatkowo, świat obiegają plotki o nadchodzącym, potężnym modelu Meizu, który zapewne zostanie zaprezentowany w przyszłym roku.

Wiemy, że chiński producent nie będzie korzystał z procesorów Samsunga. Wiadomo też, że z powodu prawnej batalii (i niezapłaconych „rachunków”), Meizu nie skorzysta z procesora od Qualcomma. W tym wypadku nie ma wątpliwości, że kolejny telefon będzie korzystał z procesora Mediateka. Jednak z takiego, który jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany.

Mocne podzespoły w nowym Meizu

Jak podają plotki, nowy smartfon będzie pierwszym urządzeniem, którego sercem zostanie Mediatek Helio x30. Będzie to najmocniejszy procesor tajwańskiej firmy i pierwszy, wykonany w procesie 10nm. Wiadomo też, że w procesorze znajdzie się 10 rdzeni – Cortex A73 i A53, o maksymalnym taktowaniu nawet 2.8GHz i obsłudze do 8GB pamięci RAM.

Jeśli wierzyć tym doniesieniom, nowy telefon chińskiego producenta może okazać się naprawdę interesującym urządzeniem, o ile tylko firma nie przesadzi z jego ceną.