Xiaomi Redmi 4 oficjalnie zaprezentowany!


xiaomi redmi 4

Dziś w Chinach firma Xiaomi zaprezentowała swój najnowszy smartfon, na który wiele osób czekało. Xiaomi Redmi 4 jest tym czego oczekiwaliśmy i co pokazały plotki!

Firma na dzisiejszej prezentacji pokazała nie jedną, ale dwie wersje nowego telefonu. Niestety na chwilę obecną obie będą dostępne wyłącznie w Chinach, chociaż mam nadzieję, że w niedługim czasie się to zmieni i telefon zawita także do Polski.

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4

Telefon bardzo przypomina dostępny już na rynku model Redmi Note 4, lecz ma znacznie mniejsze ramki wokół ekranu. Producent wyposażył go w wyświetlacz IPS o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1080p (lub 720p dla wersji tańszej), pokryty szkłem o zagiętych krawędziach 2.5D. Sercem Redmi 4 jest procesor Qualcomm Snapdragon 625 o taktowaniu rdzenia 2.0GHz lub Snapdragon 430 o taktowaniu 1.4GHz, w wariancie tańszym. Do tego wszystkiego dochodzi 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci użytkownika dla wersji droższej lub 2GB RAM i 16GB ROM dla wersji z niższą ceną.

Obie wersje urządzenia wyposażono w kamerę o matrycy 13MP z tyłu i 5MP z przodu. Całością zarządza MIUI 8 oparte o Androida 6.0 Marshmallow i są zasilane baterią o pojemności 4100mAh. Dodatkowo obsługują one technologię VoLTE, mają skaner linii papilarnych z tyłu i ich pamięć może zostać rozszerzona kartą microSD. Oczywiście, nie zabrakło też wsparcia dla dwóch kart SIM w trybie Standby.

xiaomi redmi 4

Cena

Oba urządzenie można śmiało zaliczyć do grupy budżetowych. Xiaomi Redmi 4 o słabszej specyfikacji został wyceniony na 699 yuanów (~400 zł, bez podatku), podczas gdy model z lepszym procesorem i większą pamięcią kosztuje 899 yuanów (~520 zł, bez podatku).

Myślę, że dzięki niskiej cenie i bardzo dobrej specyfikacji telefon ten szybko znajdzie wielu zwolenników. Szczególnie, że nawet jeśli będzie on dostępny oficjalnie w Polsce, jego cena nie powinna przekroczyć 700 zł, co dla wielu osób jest maksymalną kwotą, jaką chcą przeznaczyć na nowy smartfon.

Źródło:

India Today