Nowy smartwatch marki Huawei!


huawei logo

Wczoraj na konferencji firma Huawei zaprezentowała swojego nowego flagowca, o którym pisaliśmy już wcześniej. Jednak to nie jedyna nowość. Przedstawiony został też nowy smartwatch – Huawei Fit!

Huawei Fithuawei fit

Zegarek posiada prawie wszystkie funkcję typowych smartwatchy – pomiar ilości kroków, tętna, monitor snu czy licznik kalorii. Rzeczą, o której firma Huawei chyba zapomniała jest GPS. To ten moduł powinien być montowany w każdym inteligentnym zegarku. Dzięki temu możemy biegać bez telefonu – dane zapisują się w zegarku, a po synchronizacji z telefonem są zapisywane w aplikacji. Dużym plusem za to ma być całkowita wodoodporność. Z opaską będzie można pływać, a nawet nurkować do 50 metrów co ma potwierdzać certyfikat  TÜV-WT.

huawei fit

Największą zaletą ma być bateriahuawei fit

 

Moim zdaniem to właśnie jest bolączka smartwatchy. Nie widzę sensu kupowania zegarku, którego musiałbym codziennie lub co dwa dni podłączać do ładowarki. Firma Huawei deklaruje, że zegarek będzie działał 6 dni w normalnym trybie aktywności, a do 30 dni w trybie czuwania. Bateria ma się ładować w 2 godziny. Cena urządzenia ma wynieść 199 euro.huawei fit

Nie umiem się oprzeć wrażeniu, że nowy zegarek jest „kopią” Honora S1. Zegarki prawie się nie różnią, a jak wiemy Honor to przecież własność firmy Huawei, więc nie można mówić a żadnym zaskoczeniu.

 

Źródło:

gizmochina.com