Pierwszy „LapBook” od Chuwi już niedługo


chuwi lapbook

Po wielu modelach tabletów i urządzeń 2w1 firma Chuwi w końcu zdecydowała się wypuścić pełnoprawnego notebooka, o ciekawej nazwie – Chuwi LapBook.

Nowy laptop od Chuwi będzie lekkim i poręcznym urządzeniem o wymiarach 37.10 x 23.97 x 2.2 cm i wadze 1.87 kg, a więc sprzęt zdecydowanie mobilny. Producent wyposaży go w 15.6-calowy ekran FullHD o rozdzielczości 1920×1080 px i proporcjach 16:9).

chuwi lapbook otwarty

Specyfikacja Chuwi LapBook

Jeśli chodzi o budowę, to rozczarować może nas materiał, z którego wykonany zostanie laptop. Pomimo eleganckiego wyglądu, nie będzie to najprawdopodobniej konstrukcja metalowa, lecz plastik. Wewnątrz natomiast znajdziemy „standardowe” komponenty, które dostępne są w innych, chińskich laptopach. Sercem urządzenia będzie procesor Intel Atom X5 Z8300, a za płynną pracę urządzenia odpowiadać będzie 4GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników będzie 64GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej kartą microSD. Ponadto w laptopie znalazła się kamera 2 MP, bateria 10000mAh, 2 porty USB (1x 3.0 i 1x 2.0). Całość natomiast pracuje pod kontrolą Windows 10 (zapewne w wersji chińskiej).

chuwi lapbook

Cena

Przeważnie kupowanie taniego, chińskiego laptopa to loteria z powodu wątpliwej jakości komponentów użytych do produkcji. W tym przypadku jednak nie powinno być z tym problemu, gdyż firma sprawdziła się jako producent tabletów i urządzeń 2w1. W sklepie GearBest ruszyła właśnie przedsprzedaż urządzenia, która potrwa do 3 listopada, a samo urządzenie wyceniane jest na 242$ (~960 zł, bez podatku).

Źródło:

gizchina.com