Okulary Xiaomi Mi VR to nie chiński badziew.


xiaomi mi vr

Choć głównym tematem dzisiejszego dnia była premiera Xiaomi Mi Note 2 i Xiaomi Mix, to nie można zapominać o tym gadżecie – okularach Xiaomi Mi VR.

Nowe urządzenie do korzystania z rozszerzonej rzeczywistości na pierwszy rzut oka prezentuje się rewelacyjnie. Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy patrząc na prezentację Mi VR to „chcę to mieć”, ze względu na ich futurystyczny wygląd.

xiaomi mi vr

W sierpniu bieżącego roku firma zaprezentowała okulary Mi VR Play, które wyglądały dość standardowo i chciałby się rzec „topornie”. Jednocześnie Xiaomi poinformowało, że pracuje nad bardziej zaawansowaną i znacznie lepiej wyglądającą wersją, która została zaprezentowana właśnie dzisiaj.

Wygląd Xiaomi Mi VR

Mi VR są w pewnym sensie połączeniem Oculus Rifta oraz  Google’s DayDream View, jednakże nie do końca. Okulary Xiaomi posiadają wbudowany czujnik ruchu oraz są w zestawie z kontrolerem ruchu, który może się kojarzyć z Wii.

kontroler xiaomi mi vr

Jak informuje firma, nowe okulary mają tylko 16 milisekund opóźnienia jednocześnie będąc 16-razy bardziej czułe. Ponadto posiadają wbudowaną optymalizację systemu, która zmniejsza znacznie występowanie zawrotów głowy podczas parowania z wydajnymi telefonami. Dołączony kontroler posiada 9-osiowy czujnik oraz 2 fizyczne przyciski, które obsługują też funkcje dotyku.

Samo urządzenie zostało zaprojektowane tak, by było jak najbardziej wygodne dla użytkowników, nawet przy długim użytkowaniu. Wyposażono je w pasek o regulowanej długości, a części, z którymi styka się nasze ciało są wykonane z kaszmiru i delikatnego materiału, który pochłania pot.

Jeśli chodzi o optykę okularów, to kąty widzenia wynoszą 103 stopnie, a soczewki są regulowane. Urządzenie dostosowało także dla osób cierpiących na krótkowzroczność lub nadwzroczność (dalekowzroczność).

Treści dostępne dla urządzenia

Xiaomi przygotowało już całkiem dużą bazę treści, z których możemy korzystać podczas zabawy okularami. Nie zabrakło gier, filmów oraz panoramicznych ujęć kosmosu w 360 stopniach (Hello Mars). W bazie znajdziemy ponad 500 panoramicznych filmów, 30 aplikacji VR oraz ponad 200 developerów, którzy dostarczają treści.

Cena i kolor

Na chwilę obecną dostępny jest tylko jeden, biały, wariant kolorystyczny Xiaomi Mi VR, którego cena wynosi 199 yuanów (~120 zł, bez podatku). Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi tegorocznymi telefonami firmy:

Źródło:

gizmochina.com