LeEco pokazuje swoje auto w USA!


lesee

Chiński producent telefonów komórkowych chce wejść w nowy segment rynku i wyprodukował LeSee – elektryczny samochód z autopilotem.

Niestety w trakcie prezentacji w San Francisco nie pokazano samochodu na żywo. LeSee, który miał być zaprezentowany na scenie nie mógł dotrzeć z LA (prawdopodobnie miał wypadek). Ponadto mocniejsza wersja samochodu, LeSee Pro, nie zdążyła przylecieć z Londynu, gdzie korzystał z niej Michael Bay przy okazji produkcji nowej części filmu Transformers.

Nikt nie zna ceny nowego samochodu, tak samo jak nieznana jest prawdopodobna data wprowadzenia go na rynek. Jednak prezes LeEco, YT Jia, zapowiedział, że buduje ten samochód ze względów osobistych. Jego celem jest oczyszczenie chińskiego nieba ze smogu i przywrócenie mu błękitnego koloru.

Partnerzy LeEco

Ze względu na brak możliwości zaprezentowania samochodu, Jia zdradził część szczegółów współpracy z Faraday Futures. Producent samochodów zaprezentuje swoje nowe auto podczas przyszłorocznych targów CES.

W międzyczasie LeEco rozwija ekosystem powiązany z samochodem, gdyż jak informują „LeSee to nie tylko samochód, ale mobilny ekosystem powiązań”. W aucie znajdziemy zestawy VR, smartfon i rozwiązania TV. Co więcej, model Pro posiada zewnętrzny wyświetlacz, który będzie informować przechodniów o tym, czy samochód jest w trybie autopilota, ktoś nim kieruje lub czy jest dostępny do wypożyczenia.

Ładowanie LeSee

Producent wyposażył samochód także w magnetyczny port ładowania, dzięki czemu nie musimy wpinać kabla do wtyczki w aucie, lecz wystarczy przymocować ją do przedniej drzwi kierowcy lub pasażera. Co więcej, jeśli włączymy tryb autopilota, kierownica odsuwa się, automatycznie zwiększając swobodę ruchów kierowcy (chociaż nie wiemy na ile to rozwiązanie jest bezpieczne, patrząc na wypadki z udziałem Tesli).

Jesteśmy bardzo ciekawi jak potoczą się dalej losy samochodu LeEco Dzięki współpracy z Faraday Futures i Aston Martin, LeSee może okazać się naprawdę ciekawym pojazdem.

 

Źródło:

engadget