Nowości w systemie Meizu – Flyme OS


konferencja flyme os

Wczoraj, 17 października, odbyła się konferencja prasowa Meizu, dotycząca ich systemu operacyjnego Flyme OS, na której zapowiedziano nadchodzące nowości.

Na wstępie wiceprezes firmy, Yang Yan, poinformował, że system Flyme OS jest coraz popularniejszy i z każdym miesiącem coraz więcej użytkowników z niego korzysta. Następnie poinformował zebranych o statystykach dotyczących chińskiego centrum gier, które ma ponad 30 mln. użytkowników i liczba ta ciągle wzrasta. Jednakże nie to było najciekawsze na tym spotkaniu…

Flyme OS dla tabletów i telewizorów

Yang Yan poinformował także, że firma pracuje nad rozszerzeniem możliwości swojego systemu o wspieranie tabletów. Nie będzie się on za bardzo różnił od wersji na smartfony, poza kilkoma rozwiązaniami biznesowymi o których za wiele nie wiadomo.

flyme os for tab

Kolejną ciekawą informacją jest fakt, że zespół developerski pracuje także nad Flyme OS dla telewizorów. System ten będzie wyposażony w elementy takie jak aplikacje dedykowane dla telewizora, centrum gier, własny pulpit oraz centrum zarządzania telewizorem. Kluczową dla firmy kwestią jest przygotować system tak, by był jak najwygodniejszy dla użytkowników w każdym wieku. Docelowo Flyme OS ma być dostępny jako system wieloplatformowy, umożliwiając komunikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Na koniec prezentacji Yang Yan zapowiedział, że poza rozwojem samego systemu, firma chce rozwijać także sprzedaż detaliczną i obsługę klienta online oraz offline. Na chwilę obecną istnieje ponad 2000 sklepów stacjonarnych w kraju, w których można zobaczyć produkty Meizu i dowiedzieć się o nich od pracowników firmy.

Źródło:

Forum Flyme OS