Huawei Honor S1 to nie smartwach!


huawei honor s1

Huawei Honor S1 już oficjalnie. Nowy sprzęt chińskiego giganta zadebiutował i okazuje się nie być typowym, inteligentnym zegarkiem.

Firma pokazała dzisiaj nowe urządzenie ubieralne, które jednak ciężko nazwać smartwatchem. Nasze poprzednie domysły się sprawdziły i Honor S1 wyposażony jest w okrągły wyświetlacz, wykonany w minimalistycznym stylu. Jednocześnie swoim wyglądem nawiązuje do typowych urządzeń mierzących aktywność fizyczną.

Wygląd Huawei Honor S1

Koperta nowego zegarka wykonana jest z metalu (prawdopodobnie ze stali nierdzewnej) i waży tylko 35 gram. Dookoła wyświetlacza producent umieścił srebrną ramkę, dzięki czemu sprzęt wyróżnia się wśród innych urządzeń „fit”. Co ciekawe, całość jest oznaczona znakiem IP68, co pozwala na pływanie z zegarkiem na ręce, lecz bez skoków do wody.

wygląd huawei honor s1

Aby ułatwić personalizację zegarka, producent zastosował paski o standardowym rozmiarze (18-mm), by każdy mógł sam zdecydować z jakiego chce korzystać. Kupując smartwatch, będziemy mieli do wyboru 3 kolory – niebieski (Navy Blue), szary (Deep Grey) i pomarańczowy (Vibrant Orange).

Podwójna funkcjonalność urządzenia

Pierwszą i najbardziej rozbudowaną funkcją urządzenia jest monitorowanie aktywności fizycznej. Producent wyposażył Huawei Honor S1 w optyczny pulsometr, monitorujący nasz puls, temperaturę, spalanie tłuszczu 24 godziny na dobę. Ponadto zegarek pozwala na monitorowanie intensywności ćwiczeń w czasie rzeczywistym oraz standardowo, mierzy ilość kroków.

huawei honor s1

Drugą funkcją, jest część „inteligentna”, która pozwala na:

  • wyświetlanie informacji o dzwoniącej do nas osoby,
  • powiadomienie o nowej wiadomości,
  • budzik,
  • powiadomienia.

Ważną dla wschodnich klientów firmy jest wsparcie płatności mobilnych Alipay, która jak zapewnia producent jest w pełni bezpieczna i znacznie ułatwia wykonywanie płatności.

huawei honor s1

Jak więc można zauważyć, Huawei Honor S1 nie jest smartwatchem, lecz bardziej opaską fitness z okrągłym wyświetlaczem i kilkoma funkcjami znanymi z inteligentnych zegarków.

Cena Huawei Honor S1

Producent zapowiedział, że telefon trafi do oficjalnej sprzedaży już 25 października i dostępny będzie wyłącznie w sklepach Vmall, Jingdong i Lynx w Chinach. Cena na rodzimym rynku to 699RMB, co w przeliczeniu na złotówki daje około 400 zł (bez podatku). Jednak jeśli ktoś z Polski zechce kupić telefon, to na pewno znajdą się sklepy, które zaoferują sprowadzenie z Chin, lecz oczywiście w odpowiednio wyższej cenie.

huawei honor s1