Xiaomi Mi Note 2 nie ma ramek i sporo kosztuje


xiaomi mi note 2

Xiaomi Mi Note 2 coraz częściej pojawia się w przeciekach. Dziś do sieci wyciekły kolejne zdjęcia urządzenia oraz przewidywana cena w serwisie Gearbest.

Wszyscy spodziewaliśmy się, że nowy telefon Xiaomi będzie kosztować więcej, niż inne modele tej firmy. Jednak dzisiejsze udostępnienie ceny telefony przez serwis Gearbest.com zaskoczyło nawet nas. Sklep wycenił bowiem telefon, na 726$ (~2850 zł) i poinformował, że zostanie on zaprezentowany w ciągu jednego miesiąca. xiaomi mi note 2

Specyfikacja Xiaomi Mi Note 2

Według informacji udostępnionych przez sklep Gearbest.com, telefon będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5.7 cala i rozdzielczości 4K HD (2560 x 1440px). Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 821 z grafiką Adreno 530. Do tego producent da nam 64GB pamięci wewnętrznej i 4GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć będziemy mieli aparat 16MP z tyłu oraz 8MP z przodu. Poza tym telefon będzie obsługiwał 2 karty SIM (tryb standby), miał złącze USB-C, skaner linii papilarnych i baterię 3500mAh. Całością będzie zarządzać MIUI oparte o Androida 6.0.

Brak ramek

Bardzo możliwe, że wyświetlacz do telefonu wykonany jest przez firmę Sharp i jak pokazują rendery oraz rzeczywiste zdjęcia, które wyciekły do sieci, smartfon na prawdę nie ma krawędzi. Zastanawiające w tym momencie jest umiejscowienie przedniego aparatu oraz głośnika do rozmów telefonicznych. Jak można zobaczyć też na renderach, telefon został pozbawiony fizycznego przycisku z przodu, więc mamy przed oczami wyłącznie wyświetlacz.

Producent jednak obiecuje skaner linii papilarnych, który najprawdopodobniej będzie ulstrasoniczny, dzięki technologii Qualcomm 3D Sense.

Osobiście jednak uważam, że jest to tylko model koncepcyjny, a ostateczna wersja Mi Note 2 będzie bardziej przypominała Samsunga S7 Note, niż pozbawiony ramek i przycisków telefon. Wszystko jednakże okaże się już niedługo.