Mediatek Helio P15 – następca Helio P10 zapowiedziany


mediatek helio p15

Tajwańska firma zapowiedziała dzisiaj procesor Mediatek Helio P15 następcę procesora Helio P10 znanego z niskobudżetowych telefonów. Nowy procesor wykorzystuje tę samą technologię produkcji i posiada te same osiem rdzeni A-53 co poprzednik. Co więc w nim takiego nowego?

Ulepszenia w Mediatek Helio P15

Firma podniosła taktowanie zegarów nowego modelu do 2.2GHz (z 2GHz w P10), a także zwiększyła taktowanie GPU do 800MHz (z 700MHz w P10). Pomimo zwiększenia mocy o 10%, Mediatek zapowiada, że Helio P15 jest bardziej energooszczędny, przez co telefony wykorzystujące go nie będą szybko rozładowywać baterii. Niestety nie podano informacji dotyczących modemu w nowym procesorze, więc zakładamy, że nadal obsługuje LTE Cat-6.

To już 5 procesor zapowiedziany przez Mediateka w ciągu ostatnich miesięcy, lecz obok modeli Helio P20/P25 i Helio P30/35, ten kierowany jest do szczególnej grupy odbiorców. Nie wiadomo jeszcze kiedy i które z nadchodzących telefonów będą korzystały z nowego układu. Możemy być jednak pewni, że będą to telefony z niższej półki cenowej.

Źródło:

gizmochina.com