Jak kupować w Chinach – poradnik ibuygou.com


Artykuły na temat zakupów z Chin cieszą się bardzo dużą popularnością, więc przedstawiam wam kolejny sklep. Tym razem wybór padł na iBuyGou.com, w którym głównie możecie kupić telefony i akcesoria do nich. Większość produktów wysyłana jest kurierem bezpośrednio z Chin, ale zdarzają się też takie, które możemy zamówić z europejskiego magazynu.

Jak kupować i jak płacić?
ibuygou.com

Oczywiście zaczynamy od założenia konta. Następnie szukamy produktu, który nas interesuje. W przypadku sklepu iBuygou najlepszą metodą płatności jest założenie konta w serwisie http://paypal.com. Proces rejstracyjny jest prosty, a do konta możemy przypisać nasz rachunek bankowy lub kartę. Możemy też zasilić je poprzez przelew bankowy. Wtedy serwis pobiera najmniejszą prowizję przy płatności. Dodatkowo Paypal zapewnia własną ochronę kupującego. Gdy coś naszym zdaniem jest nie tak z produktem lub z przesyłką możemy założyć spór na Paypalu – serwis często staje po stronie kupującego. Jednak gdy nie chcemy używać tego serwisu akceptowana jest także płatność kartą. Ważne jest też to, żeby zamówienie kierować na nasz adres domowy, a nie firmowy. Po wysyłce na adres miejsca pracy celnicy tym bardziej sprawdzą naszą paczkę co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.
ibuygou

Gwarancja na produkty Xiaomi w Polsce

Sklep ibuygou.com oferuje pełną gwarancję na telefony firmy Xiaomi w serwisie Mi Center we Wrocławiu. Co nam to daje? Nie musimy się martwić tym jak wysłać telefon do Chin. Standardowo urządzenia są objęte roczną gwarancją, ale za 5$ możemy ją przedłużyć na okres dwóch lat. Wszelkie naprawy innych firm są realizowane na teranie Chin – trzeba kontaktować się bezpośrednio ze sklepem w celu ustalenia jak będzie wyglądać wysyłka w razie problemów.ibuygou.com gwarancja
ibuygou

Ubezpieczenie od płatności podatu VAT

Ciekawą opcją jest możliwość ubezpieczenia paczki od podatku VAT. Za dopłacenie 5% wartości zamówienia możemy wykupić tą opcje. Gdy jednak celnicy postanowią naliczyć nam dodatkowe opłaty musimy je pokryć przy odbiorze paczki. Wtedy wysyłamy potwierdzenie płatności na adres e-mail sklepu a ibuygou.com zwraca nam całą kwotę w terminie do trzech dni. Tym samym gdy nasza paczka zostanie zatrzymana na cle zamiast 23% podatku VAT zapłacimy tylko 5%. Potwierdzenie o naliczeniu opłat wysyłamy na support@ibuygou.com.

ibuygou.com ubezpieczenie od podatków

Polskie przedstawicielstwo ibuygou.com

W razie jakichkolwiek pytań czy problemów nie musimy pisać bezpośrednio do chińczyków, którzy kończą pracę, gdy u nas dopiero południe.W Polsce mamy do dyspozycji oficjalny fanpage sklepu – iBuygou Poland – którego obsługa postara się odpowiedzieć na każde Wasze pytanie i pomóc wam rozwiązać problemy. Co więcej, warto śledzić ich stronę na Facebooku, gdyż często pojawiają się tam zniżki i konkursy z ciekawymi nagrodami od sklepu.

Zrób zakupy w iBuygou!